Przeszczep włosów krok po kroku

Wypadanie włosów jest poważnym problemem, a jego widoczne skutki mogą być bardzo dużym utrapieniem. Są jednak skuteczne sposoby, aby odzyskać dawny wygląd włosów, w tym popularny i bardzo efektywny przeszczep włosów. Mimo iż sam w sobie nie powoduje usunięcia przyczyn łysienia, jest dobrą i sprawdzoną metodą, aby uzyskać świetny efekt estetyczny, a co za tym idzie, nie musieć już przejmować się zauważalnymi ubytkami włosów. Współczesna medycyna sprawiła, że zabieg ten, wbrew temu, co może się wydawać, jest prosty i bezpieczny. Jak właściwie przebiega?

Technologia SAFER

Przede wszystkim, najskuteczniejszą i zarazem najmniej inwazyjną metodą przeszczepu włosów jest ta z wykorzystaniem technologii SAFER (NeoGraft). Jej podstawowymi zaletami są minimalizacja ryzyka uszkodzenia mieszków włosowych, brak śladów po zabiegu i bardzo krótki okres rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może szybko wrócić do swojego codziennego życia. Jego mała inwazyjność, jak i fakt, że polega na przeszczepie tkanek własnych, sprawiają, że jest bardzo bezpieczny oraz nie wiąże się z ryzykiem odrzutu przeszczepu. Sam zabieg jest również ostatnim etapem całej serii konsultowanych z trychologiem działań terapeutycznych, mających na celu powstrzymanie problemu wypadania włosów. Jak przebiega krok po kroku?

Poszczególne etapy

Pierwszym etapem, po odpowiednich badaniach i konsultacji trychologicznej, przygotowywany jest obszar skóry, z którego pobrane zostaną mieszki włosowe. W tym celu, w obszarze potylicznym głowy należy ogolić włosy do ok. 1 mm. i zaaplikować znieczulenie miejscowe.

Kolejnym etapem jest pobieranie samych mieszków włosowych. Do tego wykorzystywana jest specjalna podciśnieniowa głowica, ze stancą o średnicy 0,8 lub 0,9 mm, tj. mikroskopijną, która poza mikrorankami, nie pozostawia żadnych blizn.

Krok trzeci to przygotowanie obszaru biorczego, poprzez wykonanie malutkich nacięć na głowie pod odpowiednim kątem, co wpływa na przyszłą linię włosów. W tych miejscach umieszcza się pobrane mieszki włosowe, za pomocą nowoczesnego urządzenia SAFER z pneumatyczną głowicą, umożliwiającą bardzo delikatną i bezpieczną implantację – to etap ostatni.

Po zaledwie 2-3 dniach pacjent może wrócić już do swoich codziennych obowiązków!

Przeszczep włosów metodą SAFER nie jest niczym nadzwyczaj skomplikowanym. To po prostu efekt nowoczesnej technologii i poziomu współczesnej medycyny. Przebiega szybko, bezpiecznie i nie pozostawia blizn. To najlepszy sposób na trwały przez długie lata efekt estetyczny.

Dodaj komentarz