Przeszczep brody – przeszczep FUE zarostu na twarzy

Bujny i równomierny zarost na twarzy jest najbardziej charakterystycznym elementem męskiego wizerunku. To atrybut męskości, dojrzałości, siły… i marzenie niejednego mężczyzny, którego broda jest rzadka i pełna prześwitów. Sposobem na uzyskanie pożądanego kształtu zarostu, podkreślającego rysy męskiej twarzy jest przeszczep. 

Mężczyźni z bujnym zarostem postrzegani są jako bardziej męscy i dojrzali, a tacy są bardziej atrakcyjny dla kobiet. Natura niestety nie jest w tym względzie sprawiedliwa i nie każdy mężczyzna może cieszyć się naturalnie bujnym owłosieniem. Co więcej, może to źle wpływać na jego samopoczucie. Jeśli broda stanowi o tym, że poczujesz się modnie i atrakcyjnie przeszczep jest właściwym posunięciem.

WSTĘPNA WYCENA

Czujesz, że TRANSPLANTACJA włosów może rozwiązać Twój problem?
Skorzystaj z konsultacji online!

WSTĘPNA WYCENA

Przeszczep zarostu metodą FUE

Przeszczep  włosów metodą FUE jest obecnie jednym z bardziej pożądanych przez mężczyzn zabiegów uzupełnienia owłosienia, głównie ze względów estetycznych. Może polegać na uzupełnieniu ubytków lub całkowitej rekonstrukcji zarostu na twarzy. Rekomendujemy go przede wszystkim Pacjentom, którzy mają nieregularny lub rzadki zarost, z widocznymi polami ubytków włosów. Jest również rozwiązaniem problemu dla tych, którzy na skutek odniesionego urazu, choroby bądź leczenia (w tym leczenia onkologicznego), stracili część zarostu lub mają widoczne, nieestetyczne blizny.

Procedura przeszczepu włosów brody przebiega podobnie, jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. W pierwszej kolejności ustalamy z Pacjentem, jak ma wyglądać nowa broda, uwzględniając kształt twarzy, gęstość zarostu i oczekiwany efekt. Najczęściej, by wizualnie zagęścić i uzupełnić ubytki owłosienia na twarzy, wystarczy do 2000 graftów.

Jednostki włosowe do przeszczepu brody i wąsów pobieramy z potylicy, gdzie włosy są odporne na działanie dihydrotestosteronu (DHT), który jest przyczyną łysienia androgenowego. Dzięki temu efekt przeszczepu jest trwały. Obszar głowy, z którego pobierane są mieszki włosowe szybko się goi i zachowuje całkowicie naturalny wygląd, bez widocznych blizn.

Przeszczep zabiegu przeszczepu brody

Przeszczep brody trwa przeważnie kilka godzin, w zależności od liczby przeszczepianych graftów. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zaimplantowaniu wszystkich graftów lekarz podaje w okolice brody osocze, którego czynniki wzrostu stymulują przyjęcie mieszków włosowych oraz poprawiają warunki wzrostu włosów. Na skórze po zabiegu występują maleńkie ranki. Te z czasem zamieniają się w strupki, które szybko ulegają zagojeniu. Po ok. 2 tygodniach od zabiegu są praktycznie niewidoczne. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk na twarzy.

Proces wzrostu włosów zaczyna się po 3 miesiącach od zabiegu. W początkowej fazie przeszczepione włosy wypadają, a wzrost nowych trwa przez kolejne 9 miesięcy. Pełną gęstość broda zyskuje mniej więcej po roku od zabiegu. Przeszczepione włosy mimo, że pochodzą z okolicy potylicy głowy, przejmują funkcję włosów na brodzie. Stają się twardsze, lekko kręcone, mocniejsze strukturalnie – dokładnie tak, jak naturalnie występujący w tym miejscu twarzy zarost.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu Twojego zarostu i szukasz sposobu, by nadać mu pożądany kształt i gęstość skontaktuj się z nami. Spośród dostępnych metod przeszczep brody metodą FUE jest potwierdzonym klinicznie i docenianym przez Pacjentów sposobem zyskania prawdziwie męskiego wizerunku.

Transplantacja brody

Dzięki FUE Twój zarost na twarzy będzie regularny i gęsty, a samopoczucie i samoocena dobre, jak nigdy dotąd!

  • najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów
  • satysfakcjonujące efekty przeszczepu brody już po jednym zabiegu
  • najskuteczniejsza metoda rekonstrukcji owłosienia okolicy twarzy
  • przeszczepione włosy przejmują funkcję włosów na brodzie i broda wygląda naturalnie
  • bez bólu, bez blizn, bez długotrwałej rekonwalescencji

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*