Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest przewlekłym, zapalnym schorzeniem skórnym. Powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i wypadanie włosów.

Łysienie plackowate – przyczyny

W przebiegu choroby tworzą się okrągłe, łyse „placki”, które stopniowo się powiększają. Łysienie plackowate może pojawić się w każdym wieku, jednak u większości pacjentów pierwszy epizod łysienia pojawia się już przed 30 rokiem życia. Choroba dotyka również dzieci.

Dokładna przyczyna łysienia plackowatego nie jest znana. Ze względu na związek z innymi chorobami autoimmunologicznymi przyjmuje się, że łysienie plackowate również do takich należy. Wypadanie włosów jest efektem nieprawidłowo funkcjonującego układu odpornościowego, który wytwarza przeciwciała atakujące mieszki włosowe. Zakłócenie procesu powstawania włosów prowadzi do ich wypadania. Łysienie plackowate może być również spowodowane czynnikami genetycznymi i długotrwałym stresem.

Objawy łysienia plackowatego

Pierwsze objawy łysienia plackowatego pojawiają się zazwyczaj nagle w obrębie owłosionej skóry głowy.

Wraz z postępem choroby pojawiają się kolejne ogniska wyłysienia, których średnica waha się od około 2 do 10 cm. Łysienie plackowate może również wystąpić w innych owłosionych obszarach ciała i doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia w okolicach brody, brwi, rzęs, pachwin, narządów płciowych.

Choroba ma charakter nawrotowy. Zdarza się, że włosy samoistnie odrastają.

Diagnoza łysienia plackowatego nie jest trudna, a kuracja opiera się na leczeniu miejscowym i ogólnym. Ze względu na brak określenia źródła problemu nie ma schematu leczenia skutecznego w 100%.

Terapia koncentruje się przede wszystkim na odżywianiu skóry włosów, stymulowaniu odbudowy macierzy i tworzenia nowych mieszków włosowych, by włosy szybciej odrastały.

Utrata włosów związana z łysieniem plackowatym nie jest bolesna ani upośledzająca. Powoduje jednak widoczne zmiany w wyglądzie, co wpływa na pogorszenie jakości życia i samooceny. Utrudnia normalną aktywność zawodową i społeczną, co u niektórych osób prowadzi do problemów emocjonalnych i psychologicznych

leczenie łysienia

Leczenie łysienia plackowatego

Egzosomy

Intensywna terapia regeneracyjna i odbudowująca dla mężczyzn i kobiet, szczególnie w łysieniu telogenowym i androgenowym.

Czytaj więcej

Terapia farmakologiczna

Terapia łysienia wykorzystująca synergiczne działanie leków antyandrogennych i poprawiających ukrwienie mieszków włosowych.

Czytaj więcej

Nici PDO

Nowatorska metoda, szczególnie dobrze odpowiadająca potrzebom kobiet.

Czytaj więcej

Lipotransfer

Terapia oparta o wykorzystanie komórek macierzystych Pacjenta. Znakomicie sprawdza się, jako zabieg przygotowujący do przeszczepu włosów.

Czytaj więcej

Indiba

Innowacyjna terapia zmiennym polem magnetycznym stymulująca odnowę, regenerację i odbudowę mieszków włosowych.

Czytaj więcej

Implanty włosów NIDO

Podskórna implantacja włosów NIDO to odpowiedź na potrzeby osób, które pragną uzyskać natychmiastowy efekt zagęszczenia fryzury.

Czytaj więcej

Laseroterapia LLLT

Laseroterapia Theradome działa biostymulująco na mieszki włosowe, hamuje wypadanie włosów i powoduje wzrost nowych, mocnych i gęstych włosów.

Czytaj więcej

Fibryna bogatopłytkowa

Kuracja fibryną bogatopłytkową w ciągu kilku/kilkunastu tygodni doprowadza do wzmocnienia włosów i wzrostu ich gęstości.

Czytaj więcej

Rewitalizacyjna terapia brwi

Innowacyjna metoda rewitalizacji osłabionych, przerzedzonych brwi, wykorzystująca mezenchymalne komórki macierzyste, czynniki wzrostu i fibrynę bogatopłytkowa.

Czytaj więcej

Trychopigmentacja

Trychopigmentacja zwana również mikropigmentacją skóry głowy to zabieg kosmetyczny, daje bardzo pozytywne rezultaty estetyczne i dużą satysfakcję Pacjentom.

Czytaj więcej

Trichotest

Trichotest analizuje 48 wariantów genetycznych przedstawiając przyczyny łysienia i rekomendacje możliwych kierunków leczenia.

Czytaj więcej

Mezoterapia witaminowa

Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nawrotom łupieżu, odżywia i wzmacnia włosy. Hamuje proces obumierania mieszków włosowych.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

Pozytywnie wpływa na porost włosów i ogranicza ich wypadanie za sprawą iniekcji medycznego dwutlenku węgla.

Czytaj więcej

Mezoterapia osoczem

Stymuluje naturalne procesy regeneracji cebulek włosowych i fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Osocze pozyskujemy w separatorze Angel System.

Czytaj więcej

Mezoterapia peptydowa

Hamuje wypadanie włosów i stymuluje odrastanie nowych dzięki unikalnej formule 7 peptydów i kwasu hialuronowego dla mężczyzn i kobiet.

Czytaj więcej

Terapia komórkami macierzystymi

Silnie stymuluje regenerację i odbudowę mieszków włosowych, zatrzymuje utratę włosów w łysieniu androgenowym i pobudza wzrost nowych.

Czytaj więcej

Porozmawiajmy o rozwiązaniu Twojego problemu z włosami

UMÓW SIĘ

Sprawdź, jakie metody leczenia możemy ci zaproponować

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*