Przeszczep FUE brwi

Brwi, oprócz funkcji ochronnej gałki ocznej, podkreślają urodę i pomagają wyrażać emocje. Wyraziste, naturalne i dopasowane do kształtu twarzy brwi są ważnym elementem nie tylko kobiecych stylizacji i makijażu twarzy. Co zrobić, kiedy Twoim brwiom daleko do ideału?

Najważniejszą kwestią przy przeszczepie brwi jest uzyskanie naturalnego kierunku wzrostu włosów, który różni się w zależności od miejsca implantacji mieszków włosowych na łuku brwiowym. To właśnie kierunek wzrostu, jego kąt i przestrzenne rozmieszczenie włosów w obrębie brwi decydują o estetycznym efekcie i korzystnym wyglądzie twarzy po przeszczepie. Tylko drobiazgowo i starannie przeprowadzona procedura jest w stanie zapewnić Pacjentowi taki efekt.

WSTĘPNA WYCENA

Czujesz, że TRANSPLANTACJA włosów może rozwiązać Twój problem?
Skorzystaj z konsultacji online!

WSTĘPNA WYCENA

Przeszczep brwi metodą FUE

Przeszczep brwi metodą FUE jest jednym z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością wśród Pacjentów. Procedura umożliwia bowiem uzupełnienie bądź odtworzenie naturalnego wyglądu brwi. Transplantację brwi wykonujemy metodą FUE, która przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu odpowiednich technik znieczulenia miejscowego. 

Przeszczep brwi metodą FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z okolicy dawczej Pacjenta, a następnie ich odpowiedniej aplikacji w okolicy łuków brwiowych. Do zabiegu rekonstrukcji brwi wykorzystujemy włosy z okolicy skóry głowy Pacjenta – najczęściej pobieramy mieszki włosowe z okolicy potylicy i skroni. Do przeprowadzenia przeszczepu brwi wymagana jest względnie niewielka ich liczba, zatem ubytek owłosienia z tyłu głowy jest praktycznie niedostrzegalny. Liczba przeszczepianych włosów na łukach brwiowych wynosi przeciętnie od 50 do 400 – w zależności od pożądanej gęstości. Warto podkreślić, że w okolicy łuków brwiowych implantujemy tylko jednowłosowe (pojedyncze) zespoły mieszkowe. 

Przeszczep brwi jest uznawany za procedurę bezpieczną i obarczoną niewielkim ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Zazwyczaj u Pacjentów występuje przejściowy, miejscowy ból, obrzęk czy zaczerwienienie okolicy poddanej zabiegowi. Ostateczne rezultaty przeprowadzonej korekty brwi najczęściej można ocenić po upływie roku. Wzrost nowych włosów następuje po ok. 12 tygodniach od momentu zabiegu. Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest fakt, że włosy pozyskane z głowy rosną szybciej niż brwi. W związku z powyższym przeszczepione włosy należy lekko przycinać (mniej więcej co dwa tygodnie), by utrzymać je w idealnym stanie wizualnym do czasu przejęcia przez nie funkcji brwi i tym samym ich naturalnego wzrostu.

Przeszczep brwi można przeprowadzić zarówno u Pacjentów, którzy utracili brwi na skutek procesu chorobowego, jak i u tych, którzy pragną odzyskać wcześniejszą gęstość włosów w tej okolicy.

Dzięki przeszczepowi metodą FUE Twoje brwi staną się wyraziste, gęste i naturalne – tak, jak lubisz. Sprawdź!

  • najnowocześniejsza i trwała metoda odzyskania naturalnego wyglądu łuków brwiowych
  • potwierdzony klinicznie sposób na dogęszczenie lub całkowitą rekonstrukcję brwi
  • przywrócenie prawidłowej funkcji brwi, które chronią gałkę oczną przed wodą, zanieczyszczeniami i promieniami UV
  • finalnie przeszczepione włosy przejmują funkcję włosów na łukach brwiowych
  • bez bólu, bez blizn, bez długotrwałej rekonwalescencji

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*