Pomógł już wielu odzyskać włosy – pomoże i Tobie

Dysponujemy najnowszą generacją zrobotyzowanego system odbudowy włosów, który doskonale radzi sobie z pogłębiającymi się zakolami, łysiejącym szczytem głowy i przerzedzeniem włosów.

System jest stosowany przez najlepsze ośrodki trychologiczne i specjalistów leczenia łysienia na świecie. Robot zrewolucjonizował zabiegi transplantacji włosów i od 2019 roku zachwyca precyzją działania oraz doskonałymi efektami. Małoinwazyjna, bezbolesna i skuteczna procedura odmieniła już życie niejednego Pacjenta borykającego się z problemem łysienia.

Optymalna terapia łysienia androgenowego nigdy nie będzie ograniczaŁA się do jednej tylko metody działania

Współczesna medycyna daje nam wiele różnorodnych możliwości, z których warto korzystać. Wiele metod zastosowanych równolegle, będzie się wspierać w swoich działaniach. Osiągane rezultaty będą dzięki temu większe i trwalsze – dając pełnię satysfakcji Pacjentowi.

Leczenie schorzeń
trychologicznych w
terapiach łączonych

Sprawdź, do której metody leczenia się kwalifikujesz!

Fenomen robotycznego przeszczepu włosów

Robot pobiera mieszki włosowe, wykonuje nakłucia i implantuje włosy – czym przewyższa inne metody i wcześniejsze wersje robota. W połączeniu z doświadczeniem zespołu przeszczepowego i kompleksowym podejściem do terapii podtrzymujących efekty transplantacji daje radość i satysfakcję z długotrwałych rezultatów.

Zrobotyzowany system odbudowy włosów to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Wykorzystuje metodę ekstrakcji zespołów mieszków włosowych (FUE) z nieporównywalną dokładnością działania, komfortem dla pacjenta i efektami przeszczepu. Do analizy i wyboru najlepszych mieszków włosowych wykorzystuje obrazowanie cyfrowe i sztuczną inteligencję. Wykonuje powtarzalne ruchy i pracuje z tą samą dokładnością przez cały czas trwania procedury. Nie uszkadza pobieranych mieszków włosowych, ani włosów znajdujących się w polu biorczym podczas nakłuć i implantacji, nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Jeszcze więcej korzyści dla pacjenta

Zrobotyzowany system odbudowy włosów pełen jest zaawansowanych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. Wyróżnia się zręcznością, wydajnością i skutecznością potwierdzoną klinicznie.

Sztuczna inteligencja, wielokamerowy, stereoskopowy system wizyjny o wysokiej rozdzielczości i 7- osiowe ramię to niepodważalne atuty, dzięki którym Pacjenci praktycznie nie mają blizn pozabiegowych, szybko wracają do codziennych aktywności i mogą cieszyć się dużo lepszym wzrostem przeszczepionych włosów.

Kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja najnowszej wersji systemu oraz fotela zabiegowego sprawiają, że Pacjentom jest wygodnie i komfortowo. Ramię robota dostosowuje się do kolejnych miejsc poboru, bez konieczności zmian pozycji zabiegowej Pacjenta.

Naturalne i trwałe rozwiązanie problemu łysienia

Opatentowana technika poboru graftów przez robota zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia i gwarantuje większą skuteczność niż procedury manualne. System selekcjonuje i pobiera pojedynczo najlepszej jakości mieszki włosowe bez ryzyka liniowego bliznowacenia obszaru dawczego. Jednocześnie dokładnie je analizuje i tworzy optymalne nakłucia w miejscach, gdzie zostaną wszczepione. Pobrane zespoły mieszków włosowych są zabezpieczone przez cały czas trwania zabiegu. W obszarze dawczym i biorczym zachowany zostaje naturalny wygląd skóry i fryzury. Funkcja planowania 3D umożliwia odwzorowanie naturalnej linii włosów Pacjenta pod każdym kątem, kierunkiem i gęstością.

Zastosowanie zrobotyzowanego system odbudowy włosów eliminuje czynnik ludzkiego zmęczenia i ryzyko popełniania błędu. System nie męczy się w przeciwieństwie do ludzkiej ręki. Jest w stanie pobrać 1900 graftów i wykonać 2000 nakłuć w godzinę utrzymując to samo tempo i jakość pracy. Zachowuje dokładnie tą samą precyzję ruchów przy pobraniu pierwszego, jak i ostatniego graftu.

Jeszcze nowocześniejsza technologia rekonstrukcji owłosienia tak blisko Ciebie!

  • wybór najlepszej jakości zespołów mieszków włosowych
  • eliminacja ryzyka uszkodzenia mieszków włosowych
  • brak liniowych blizn, zmian czucia z tyłu głowy
  • precyzja i niezmienna jakość ekstrakcji włosów
  • odtworzenie naturalnej linii włosów i równomierne ich rozmieszczenie
  • zdecydowanie większy komfort pacjenta i skrócony czas zabiegu
  • naturalny i trwały efekt – przeszczepione włosy zostaną z Tobą na zawsze
  • krótki czas rekonwalescencji

Czujesz, że przeszczep włosów może rozwiązać Twój problem?

MASZ WĄTPLIWOŚCI, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ?

ZRÓB PIERWSZY KROK I NAPISZ DO NAS

Sprawdź, jak zacząć

Fazy odbudowy włosów z Artas system

Ekstrakcja

System skanuje skórę głowy i analizuje strukturę mieszków włosowych. Wybiera najlepsze z nich, ustala kąt i głębokość ekstrakcji, a następnie wycina nawet 1200 graftów na godzinę.

Site making (nakłucia)

System nakłuwa skórę głowy tworząc miejsca, w których zostaną umieszczone przeszczepiane mieszki włosowe.

Implantacja

System wszczepia grafty zgodnie z cyfrowym modelem 3D odwzorowującym obszar, w którym zostaną przeszczepione włosy.

Ekstrakcja

System rozpoczyna od automatycznego skanowania skóry głowy oraz oceny gęstości mieszków włosowych w obszarze dawczym. Pobiera tylko najlepszej jakości grafty, o najmocniejszej strukturze oraz największej mnogości (2 do 4 mieszków w jednym grafcie). Następnie dobiera kąt i głębokość ich wycinania.

Potylica jest doskonałym miejscem dawczym, ponieważ znajdujące się tu mieszki włosowe nie posiadają receptorów androgenowych odpowiedzialnych za miniaturyzację włosa w łysieniu androgenowym. Po przeniesieniu ich w miejsce łysienia zachowują tą właściwość i pozostają z pacjentem na zawsze.

Podczas ekstrakcji Pacjent leży na brzuchu w specjalistycznym, ergonomicznym fotelu do przeszczepu włosów. Ramię robota dostosowuje się do kąta poboru graftów i nie wymaga zmian pozycji Pacjenta w trakcie zabiegu. Dzięki temu możesz się zrelaksować słuchając ulubionej muzyki z dowolnego nośnika lub nawet uciąć drzemkę. Choć wydaje się to nieprawdopodobne Pacjenci bardzo często zasypiają podczas tej części zabiegu

Nakłucia (site making)

Oprogramowanie posiada funkcję, która umożliwia wykonanie nacięć tylko tam, gdzie mieszki uległy miniaturyzacji lub w ogóle ich nie ma. Dzięki temu zdrowe włosy są chronione przed uszkodzeniem. Co istotne, nowe mieszki włosowe można umieszczać pomiędzy te już istniejące dla optymalnego, naturalnie wyglądającego efektu.

Krzywizna czaszki nie zawsze pozwala na wykonanie całej procedury przez robota, dlatego w Perfect Hair Clinic dysponujemy umiejętnościami i specjalistycznym sprzętem do wykonywania nakłuć manualnych. Szafirowe ostrza są gładkie i mają kształt dopasowany do kształtu mieszków włosowych (litera V). Ich ultraostra końcówka i opływowe krawędzie prześlizgują się niejako obok nich. Dzięki tym właściwościom nacięcia mogą być bardzo blisko siebie, nie naruszają struktury tkanek i nie uszkadzają cebulek włosów w rejonie łysienia, jak to bywa w przypadku ostrzy stalowych.

Implantacja

Oprogramowanie umożliwia określenie kątów, wysokości i głębokości implantacji mieszków włosowych, jak również całkowitej liczby nacięć w obszarze przeszczepu i odstępów między nimi.

Operator może łatwo zmodyfikować gęstość umieszczania mieszków włosowych w różnych częściach skóry głowy. Ponadto, zautomatyzowany system przeszczepu włosów chroni istniejące włosy Pacjenta, aby zachować bardziej naturalny wygląd zarówno w miejscu pobrania, jak i w obszarze biorczym.

W obszarach głowy, gdzie użycie robota nie jest możliwe ze względu na jej kształt grafty implantowane są manualnie w miejsca przygotowane szafirowymi ostrzami.

Przeszczepione mieszki włosowe nie przemieszczają się i rosną zgodnie z zadanym kierunkiem tworząc naturalny efekt. Skóra po przeszczepie zdecydowanie szybciej się goi, a to sprzyja szybkiemu odrostowi, który pojawia się bardzo szybko – już w kilka miesięcy po zabiegu. 

 

Dlaczego zrobotyzowany system transplantacji włosów?

Równomierna ekstrakcja mieszków włosowych, która nie powoduje widocznych ubytków owłosienia w obszarze dawczym,

Gęsta i równomierna implantacja mieszków włosowych w polu biorczym, zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosów.

W innych metodach brak precyzji i powtarzalności ruchów powoduje zbyt gęstą implantację i w efekcie obumieranie mieszków włosowych.

KLINICZNIE POTWIERDZONE REZULTATY

NULL
NULL
NULL
NULL
NULL
NULL

WSTĘPNA WYCENA

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*