lECZENIE ŁYSIENIA
U Kobiet

Jako placówka specjalizująca się w leczeniu wypadania włosów, dysponujemy bardzo szerokim wachlarzem zabiegów, które skutecznie wykorzystujemy w indywidualnie zaplanowanych terapiach. Od fototerapii, przez karboksyterapię, preparaty autologiczne (z krwi własnej Pacjenta), aż po grzebień UVB i różnorodne mezoterapie.

Szczycimy się tym, że jesteśmy w stanie zaproponować wszystkie dostępne na świecie i potwierdzone medycznie formy terapii wypadania włosów. Kładziemy także nacisk na profilaktykę, na anty-ageing włosów, by odpowiednią pielęgnacją dziś zagwarantować sobie mocne i gęste włosy w przyszłości. Kluczowo ważnym elementem jest oparcie każdej z terapii – tak leczniczej, jak i profilaktycznej – na właściwej, potwierdzonej medycznie diagnozie. Pełne zrozumienie indywidualnych przyczyn wypadania włosów daje nam gwarancję podjęcia skutecznych działań.

Czytaj więcej

CHCESZ ROZWIĄZAĆ PROBLEM WYPADAJĄCYCH WŁOSÓW?

Przygotujemy dla Ciebie profesjonalny plan leczenia.

Zapraszamy na konsultację!

to coś dla mnie

Łysienie androgenowe u kobiet

Proces łysienia może dosięgnąć kobiety tak naprawdę w każdym wieku, dlatego warto zastanowić się, jaki jest skuteczny sposób rozwiązania tego problemu. Łysienie androgenowe następuje na skutek zaburzeń hormonalnych, a dokładniej pochodnej testosteronu. DHT oddziałuje na mieszki włosowe prowadząc do ich całkowitego zaniku. Oprócz samego łysienia nieprzyjemnym efektem ubocznym jest nadmierna produkcja łoju wydzielanego przez skórę głowy. Skuteczne leczenie łysienia u kobiet może zahamować ten proces i przywrócić dawny i piękny wygląd.

Łysienie u kobiet – leczenie. Co musisz wiedzieć?

Jedną z chorób, która dotkliwie wpływa na samopoczucie i obniżenie pewności siebie jest łysienie u kobiet. Leczenie dotkliwej przypadłości nie jest niemożliwe. Obecnie kliniki stosują najnowocześniejsze formy terapii mające na celu wyeliminować nadmierne wypadanie włosów i zatuszować powstałe już ubytki. Spośród dostępnych metod wyróżnić można aż siedem różnych opcji, przy czym każda z nich jest indywidualnie dopasowywana do rodzaju i stopnia zaawansowania dolegliwości. Jedne z najmniej inwazyjnych metod to leczenie za pomocą środków farmakologicznych i odpowiedniej suplementacji lub produktów i leków do zastosowania od zewnątrz, w formie wcierek do aplikacji u nasady włosa.

Gdzie szukać pomocy?

Szukając ratunku dla twoich włosów, zwróć uwagę na renomowane kliniki, które swoim doświadczeniem i wiedzą pomogą ci dobrać właściwą formę leczenia. Odpowiednio dobrana terapia zagwarantuje ci długotrwałe efekty i poprawę dotychczasowego komfortu życia na lepsze. Pamiętaj, że decydując się na podjęcie działania i ewentualny przeszczep włosów, musisz mieć na uwadze, że nie jest to forma leczenia właściwego, mającego na celu zahamowanie procesu wypadania. Leczenie łysienia u kobiet oprócz formy zamaskowania widocznych zmian powinno mieć włączoną metodę, która pozwoli pozbyć się istniejącego problemu.

Terapia łysienia dla kobiet – terapie łączone

Leczenie łysienia u kobiet – Katowice to miejsce, w którym z pewnością znajdziesz pomoc w eliminacji doskwierającego ci problemu. Wysokiej klasy specjaliści kładą duży nacisk nie tylko na bieżącą i doraźną pomoc, ale także profilaktykę, która pomoże ci zatrzymać widoczne zmiany na wiele lat. Dostępny najnowocześniejszy sprzęt i metody terapii potwierdzone przez instytuty medyczne na całym świecie sprawią, że na twojej twarzy znów zagości uśmiech, a twoje włosy nabiorą nowego blasku.

JAK PRZEBIEGA LECZENIE łysienia U KOBIET?

Diagnoza

Pierwszym etapem zawsze musi być dogłębna diagnoza, oparta o szczegółowy wywiad i analizę obrazu trychoskopowego. Często niezbędnym uzupełnieniem są badania krwi.

Uzgodnienie terapii

Pierwszym etapem zawsze musi być dogłębna diagnoza, oparta o szczegółowy wywiad i analizę obrazu trychoskopowego. Często niezbędnym uzupełnieniem są badania krwi.

Realizacja terapii

Terapia zazwyczaj (choć nie zawsze) składa się z kilku etapów: przygotowania do głównego zabiegu, zasadniczej procedury leczniczej (najczęściej jest terapia komórkami macierzystymi lub nićmi PDO) oraz serii zabiegów utrwalających osiągnięty rezultat.

Pielęgnacja antiaging włosów

Nawet jeśli nie cierpisz na żadną z przypadłości chorobowych związanych z włosami i skórą głowy (jak łojotoki, nadmierne przesuszenie skóry, czy różnorodne formy łysienia), to i tak musisz liczyć się z tym, że płynący czas i związane z nim zmiany hormonalne (poziom estrogenów) wpływać będą na stan Twoich włosów.

Upływający czas nie tyle zmienia liczbę rosnących włosów, ale powoduje, że stają się coraz słabsze i cieńsze. Można jednak zapobiec takim zmianom, stosując odpowiednią codzienną pielęgnację, a przede wszystkim stosując, co kilkanaście miesięcy, odpowiednio dobraną kurację wzmacniającą i rewitalizującą. Nasi specjaliści chętnie ocenią kondycję Twoich włosów i zaproponują indywidualnie dobrany pakiet działań.

Zadbaj o kondycję włosów dziś i ciesz się piękną fryzurą przez całe życie!

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*