BLOG

Nieudany przeszczep włosów

Nieudany przeszczep włosów i jak go uniknąć?

Jest szereg potencjalnych przyczyn, czynników, które mogą doprowadzić do nieudanego zabiegu przeszczepu włosów. Część z nich wynikać będzie z ewentualnych błędów i/lub zaniechań po stronie lekarza, jego zespołu i wykonującej zabieg kliniki. Inna część z kolei związana jest jednoznacznie z działaniami i/lub zaniechaniami po stronie pacjenta.

Czytaj więcej

Kwas azelaidowy na włosy

Kwas azelainowy - na co pomaga? Kwas azelainowy a wypadanie włosów

Ostatnio wiele można usłyszeć na temat zastosowań w medycynie i kosmetologii ciekawej, występującej naturalnie substancji, jaką jest kwas azelainowy. Także i w obszarze trychologii z sukcesem testowane są preparaty, w których kwas azelainowy jest głównym czynnikiem aktywnym. 

Czytaj więcej

Palenie a wypadanie włosów

Palenie papierosów a wypadanie włosów

Najnowsze badania sugerują, że palenie papierosów ma jednoznacznie negatywny wpływ na stan naszych włosów: zarówno w zakresie ich nadmiernego wypadania (mechanizm łysienia telogenowego), jak i przede wszystkim w ramach przyspieszania i intensyfikacji procesu miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym.

Czytaj więcej

Przeszczep włosów jesienią

Czy przeszczep włosów jesienią ma sens?

Jeśli przeszczepisz włosy jesienią, będziesz mieć pełną głowę włosów późną wiosną. Nie musisz martwić się o żadne ograniczenia po przeszczepie!

Czytaj więcej

Przeszczep włosów latem

Czy przeszczep włosów latem ma sens?

Przeszczep włosów latem? Jest całkowicie bezpieczny i istnieje wystarczająco dużo powodów, dla których warto zrobić pierwszy krok już teraz.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów po narkozie

Wypadanie włosów po znieczuleniu

Jednym z rodzajów łysienia telogenowego jest wypadanie włosów po zabiegu wykonanym z wykorzystaniem narkozy.

Czytaj więcej

Menopauza a wypadanie włosów

Menopauza a wypadanie włosów i inne problemy trychologiczne

Niniejszy materiał poświęcony jest omówieniu typowych problemów dotyczących zdrowia włosów i skóry głowy, które występują u kobiet w okresie menopauzy.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie

Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie

W niniejszym materiale w obszerny, kompleksowy sposób omówimy zagadnienia związane z włosami i skórą głowy w okresie ciąży i połogu.

Czytaj więcej

Minoxidil

Minoxidil w terapiach nadmiernego wypadania włosów

Przyjmowanie doustne minoxidilu w terapiach nadmiernego wypadania włosów staje się coraz bardziej popularne.

Czytaj więcej

Jakie badania na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów - jakie badania wykonać?

Jakie badania zrobić, gdy wypadają włosy? Lista badań krwi, które należy zrobić w celu ustalenia przyczyny utraty włosów, jest bardzo długa. Sprawdź!

Czytaj więcej

blondynka z rozczochranymi włosami

Ciekawostki o włosach

Nasze włosy są pełne tajemnic, a jednocześnie obrosły w mity, które zwykle mijają się z prawdą. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych faktów o włosach. Co wspólnego mają włosy z narkotykami? Czy da się zregenerować rozdwojone końcówki? Skąd się bierze gęsia skórka?

Czytaj więcej

pacjent podczas zabiegu przeszczepu włosów rozmawia z lekarzem

Obalamy 10 mitów na temat przeszczepu włosów

Tematyka przeszczepu włosów obrosła w wiele mitów – z jednej strony wynikają one z niewiedzy i strachu, z drugiej zaś – z niezrozumiałych uprzedzeń. Obalamy więc 10 mitów na temat przeszczepu włosów, które są najczęściej powtarzane i w które wciąż – niestety wierzy wielu ludzi.

Czytaj więcej

Jak wygląda przeszczep włosów?

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku i jak długo cierpisz z powodu łysienia, od upragnionych gęstych włosów mogą dzielić cię tylko trzy kroki. Sprawdź, co czeka cię przed zabiegiem, w jego trakcie i po nim, by jak najlepiej przygotować do zabieg transplantacji włosów.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów i łysienie u kobiet

Piękne, gęste i zadbane włosy to atrybut kobiecości. To, w jakiej są kondycji i jak wyglądają, może też wiele powiedzieć o zdrowiu kobiety – wzmożona utrata włosów zawsze powinna być sygnałem alarmowym skłaniającym nas do konsultacji ze specjalistą.

Czytaj więcej

mezoterapia skóry głowy

Sposoby na wypadanie włosów

Nie ma jednej sprawdzonej metody, która byłaby rozwiązaniem wszystkich problemów powodujących łysienie. Istnieją jednak sprawdzone i przebadane metody walki z tą przykrą dolegliwością.

Czytaj więcej

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*