BLOG

Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży - czy jest bezpieczne?

Dość często spotkać się można z zaleceniem, aby włosów w ciąży nie farbować – szczególnie w pierwszym trymestrze. Czego DOKŁADNIE się obawiamy i w jaki sposób można skutecznie ograniczać ryzyka?

Czytaj więcej

Alkohol a wypadanie włosów

Alkohol a wypadanie włosów

W niniejszym materiale postaramy się w miarę szeroko omówić związek pomiędzy spożywaniem alkoholu i stanem naszych włosów.

Czytaj więcej

Nieudany przeszczep włosów

Nieudany przeszczep włosów i jak go uniknąć?

Jest szereg potencjalnych przyczyn, czynników, które mogą doprowadzić do nieudanego zabiegu przeszczepu włosów. Część z nich wynikać będzie z ewentualnych błędów i/lub zaniechań po stronie lekarza, jego zespołu i wykonującej zabieg kliniki. Inna część z kolei związana jest jednoznacznie z działaniami i/lub zaniechaniami po stronie pacjenta.

Czytaj więcej

Kwas azelaidowy na włosy

Kwas azelainowy - na co pomaga? Kwas azelainowy a wypadanie włosów

Ostatnio wiele można usłyszeć na temat zastosowań w medycynie i kosmetologii ciekawej, występującej naturalnie substancji, jaką jest kwas azelainowy. Także i w obszarze trychologii z sukcesem testowane są preparaty, w których kwas azelainowy jest głównym czynnikiem aktywnym. 

Czytaj więcej

Palenie a wypadanie włosów

Palenie papierosów a wypadanie włosów

Najnowsze badania sugerują, że palenie papierosów ma jednoznacznie negatywny wpływ na stan naszych włosów: zarówno w zakresie ich nadmiernego wypadania (mechanizm łysienia telogenowego), jak i przede wszystkim w ramach przyspieszania i intensyfikacji procesu miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym.

Czytaj więcej

Przeszczep włosów jesienią

Czy przeszczep włosów jesienią ma sens?

Jeśli przeszczepisz włosy jesienią, będziesz mieć pełną głowę włosów późną wiosną. Nie musisz martwić się o żadne ograniczenia po przeszczepie!

Czytaj więcej

Przeszczep włosów latem

Czy przeszczep włosów latem ma sens?

Przeszczep włosów latem? Jest całkowicie bezpieczny i istnieje wystarczająco dużo powodów, dla których warto zrobić pierwszy krok już teraz.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów po narkozie

Wypadanie włosów po znieczuleniu

Jednym z rodzajów łysienia telogenowego jest wypadanie włosów po zabiegu wykonanym z wykorzystaniem narkozy.

Czytaj więcej

Menopauza a wypadanie włosów

Menopauza a wypadanie włosów i inne problemy trychologiczne

Niniejszy materiał poświęcony jest omówieniu typowych problemów dotyczących zdrowia włosów i skóry głowy, które występują u kobiet w okresie menopauzy.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie

Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie

W niniejszym materiale w obszerny, kompleksowy sposób omówimy zagadnienia związane z włosami i skórą głowy w okresie ciąży i połogu.

Czytaj więcej

Minoxidil

Minoxidil w terapiach nadmiernego wypadania włosów

Przyjmowanie doustne minoxidilu w terapiach nadmiernego wypadania włosów staje się coraz bardziej popularne.

Czytaj więcej

Jakie badania na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów - jakie badania wykonać?

Jakie badania zrobić, gdy wypadają włosy? Lista badań krwi, które należy zrobić w celu ustalenia przyczyny utraty włosów, jest bardzo długa. Sprawdź!

Czytaj więcej

blondynka z rozczochranymi włosami

Ciekawostki o włosach

Nasze włosy są pełne tajemnic, a jednocześnie obrosły w mity, które zwykle mijają się z prawdą. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych faktów o włosach. Co wspólnego mają włosy z narkotykami? Czy da się zregenerować rozdwojone końcówki? Skąd się bierze gęsia skórka?

Czytaj więcej

pacjent podczas zabiegu przeszczepu włosów rozmawia z lekarzem

Obalamy 10 mitów na temat przeszczepu włosów

Tematyka przeszczepu włosów obrosła w wiele mitów – z jednej strony wynikają one z niewiedzy i strachu, z drugiej zaś – z niezrozumiałych uprzedzeń. Obalamy więc 10 mitów na temat przeszczepu włosów, które są najczęściej powtarzane i w które wciąż – niestety wierzy wielu ludzi.

Czytaj więcej

Jak wygląda przeszczep włosów?

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku i jak długo cierpisz z powodu łysienia, od upragnionych gęstych włosów mogą dzielić cię tylko trzy kroki. Sprawdź, co czeka cię przed zabiegiem, w jego trakcie i po nim, by jak najlepiej przygotować do zabieg transplantacji włosów.

Czytaj więcej

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*