Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczepy włosów pozwalają przywrócić włosy, zastępując obumarłe mieszki włosowe nowymi, które wciąż są żywe i zdolne do produkcji włosów.

Wraz z wiekiem trójfazowy cykl wzrostu włosów skraca się, aż w końcu mieszki włosowe obumierają prowadząc do ubytków w owłosieniu i łysienia. Naturalny przebieg tego procesu jest inny dla każdego. Niektórzy zaczynają łysieć już w wieku 20 lat, podczas gdy inni łysieją znacznie później. Po przeszczepie mieszki włosowe zostają odżywione przez naczynia krwionośne i pobudzone do tworzenia nowych włosów. Obszar z nierównomiernym owłosieniem lub objęty łysiną stopniowo pokrywa się włosami i fryzura zagęszcza się.

W Perfect Hair Clinic stosujemy najnowocześniejszą metodę przeszczepu włosów – FUE (Follicular Unit Extraction), która w ostatnich latach zyskała bardzo dużą popularność wśród personelu medycznego i Pacjentów.

Dowiedz się więcej

Czujesz, że przeszczep włosów może rozwiązać Twój problem?
Skorzystaj z konsultacji online!

WSTĘPNA WYCENA

FUT czy FUE?

W transplantacji włosów oprócz metody FUE wykorzystuje się również metodę FUT (Follicular Unit Transplantation). Obie polegają na przeszczepie pojedynczych jednostek mieszkowych (graftów) pozyskanych z tylnej części głowy, jednak różnią się sposobem ekstrakcji (pobrania).

W metodzie FUE grafty pobiera się pojedynczo, podczas gdy w metodzie FUT wycina się skalpelem płat owłosionej skóry (z ang. strip). Dopiero w drugiej kolejności pozyskuje się z niego pojedyncze jednostki włosowe i przygotowuje do przeszczepu. Rana w miejscu pobrania jest zszywana. Następnie, w obu metodach podobnie, wykonuje się nakłucia w miejscu, gdzie uzupełniane jest owłosienie i implantuje grafty.

Metoda FUT jest inwazyjna, obarczona ryzykiem powikłań i wymaga długiej rekonwalescencji. W miejscu pobrania mieszków włosowych pozostaje widoczna, liniowa blizna, która zniechęca do noszenia krótkich fryzur.  Ze względu na brak tych niedogodności przeszczepy włosów metodą FUE intensywnie się rozwijają i zyskują uznanie wśród specjalistów i Pacjentów. Ci drudzy coraz chętniej poddają się przeszczepom włosów metodą FUE, bo nie wiążą się z bólem, bliznami i długą absencją.

Metoda FUE jest rekomendowana Pacjentom bez względu na płeć, wiek i podłoże łysienia. Najlepszym kandydatem do przeszczepu włosów metodą FUE jest osoba z przerzedzonymi włosami na szczycie głowy i zakolach, która nadal ma wystarczająco dużo włosów w części potylicznej.

Jeśli doświadczasz znacznej utraty włosów i zastanawiasz się, czy przeszczep włosów rozwiąże Twój problem skontaktuj się z nami – w trakcie konsultacji online ze specjalistą Perfect Hair Clinic odpowiemy na nurtujące Cię pytania i dowiesz się, czy kwalifikujesz się do zabiegu.

Metoda FUT – obszar dawczy

Wycięcie owłosionego płata skóry, z którego pod mikroskopem pobierane są jednostki mieszkowe do przeszczepu. W miejscu biorczym pozostaje liniowa blizna, która wiąże się z bólem i kilkumiesięczną rekonwalescencją, a po zagojeniu ogranicza możliwość noszenia krótkich fryzur.

FUE – obszar dawczy

Pobranie pojedynczo jednostek przeszczepowych, które posłużą do zagęszczenia owłosienia w obszarze biorczym. Manualne pobranie graftów jest bardzo czasochłonne i w tym samym czasie można przeszczepić mniej graftów. Wiąże się również z ryzykiem ingerencji w tkankę i uszkodzeniem mieszków włosowych.

AUTOMATED FUE – obszar dawczy

Pobieranie jednostek mieszkowych z zachowaniem bezpiecznego obszaru tkanek wokół nich, zachowując naturalny wygląd obszaru biorczego. Dokładniej i szybciej niż operator manualny, nie uszkadzając graftów.

Czujesz, że przeszczep włosów może rozwiązać Twój problem?
Skorzystaj z konsultacji online!

WSTĘPNA WYCENA

Kto kwalifikuje się do przeszczepu włosów?

Konsultacja

Przed wykonaniem procedury przeszczepu włosów bardzo ważna jest diagnostyka przyczyn samego łysienia a także ogólnego stanu zdrowia pacjenta, co wiąże się z przeprowadzeniem konsultacji lekarskiej i wykonaniem badań laboratoryjnych.

Przeciwwskazania

Choroby infekcyjne i zakaźne owłosionej skóry głowy, łysienie plackowate, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, niektóre choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi i przebyte zawały serca.

Niezbędne badania

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne tj.: morfologia krwi, układ krzepnięcia, poziom glukozy we krwi na czczo, CRP, Hbs Antygen Hcv Antygen, HIV.

AUTOMATED FUE

ARTAS iX™ to jedyne urządzenie na świecie wykorzystujące sztuczną inteligencję i metodę obrazowania cyfowego w zabiegach transplantacji włosów.

Wykorzystanie robota ARTAS iX podczas przeszczepu włosów jest trwałym i naturalnym rozwiązaniem problemu nadmiernie wypadających włosów Pacjentów w każdym wieku. To najpewniejsza opcja odtworzenia naturalnej linii włosów i uzupełnienia ubytków owłosienia, która umożliwia noszenie nawet krótkiej fryzury bez zasłaniania liniowej blizny w tyłu głowy.

Dowiedz się więcej

Procedura przeszczepu włosów

Dbamy nie tylko o efekty zabiegowe, ale również o doskonałą atmosferę, dyskrecję i Twój komfort. Nade wszystko jednak pracujemy nad najwyższym poziomem procedury, wykonywanej w bezpiecznych i sterylnych warunkach. Jak się do niego przygotować i czego możesz się spodziewać?

Q&A na temat przeszczepu włosów

Na czym polega konsultacja kwalifikująca do zabiegu przeszczepu włosów i czy jest konieczna?

Czy zabieg przeszczepu włosów jest bolesny?

Jak długo trwa przeszczep włosów?

Czy muszę obciąć włosy przed przeszczepem?

Skąd pobierane są włosy do przeszczepu?

Kiedy mogę spodziewać się rezultatów?

Czy przeszczep włosów może się nie udać?

Czy przeszczepione włosy wypadną?

Czy kobiety mogą poddać się zabiegowi przeszczepu włosów?

Czy robot ARTAS sam przeszczepia włosy?

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*