PrzESZCZEP WŁOSÓWsafer/ neograft

Urządzenie SAFER/Neograft zostało wybrane przez ponad 1000 klinik na całym świecie i codziennie poprawia wygląd osobom, które zdecydowały się na zabieg przeszczepu włosów.

SAFER (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) to urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek przeszczepów włosów. Pozwala na bezbolesny zabieg, dający efekty w szybkim czasie

Bezpieczeństwo zabiegu, brak blizn, bezbolesność, wysoka precyzja pracy wpływają na skrócenie czasu zabiegu w stosunku do przeszczepu włosów wykonywanego manualnie.

Stawiamy na indywidualne podejście. Dlatego zanim zdecydujesz się na zabieg, zaprosimy Cię na konsultację, zrobimy dokładny wywiad i porozmawiamy o Twoim problemie. Dopiero po postawieniu diagnozy będziemy mogli doradzić Ci najlepszy sposób leczenia – bądź połączenie różnych rozwiązań.

Optymalna terapia łysienia androgenowego nigdy nie będzie ograniczaŁA się do jednej tylko metody działania

Współczesna medycyna daje nam wiele różnorodnych możliwości, z których warto korzystać. Wiele metod zastosowanych równolegle, będzie się wspierać w swoich działaniach. Osiągane rezultaty będą dzięki temu większe i trwalsze – dając pełnię satysfakcji Pacjentowi.

Leczenie schorzeń
trychologicznych w
terapiach łączonych

Sprawdź, do której metody leczenia się kwalifikujesz!

Automated FUE a tradycyjne metody

SAFER (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) to urządzenie, które bezsprzecznie zrewolucjonizowało rynek przeszczepów włosów. Pozwala na bezbolesny zabieg, dający efekty w szybkim czasie. Zagęszczanie włosów z wykorzystaniem metody robotycznej to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż – bardzo popularna jeszcze 8-10 lat temu – metoda paskowa (tzw. STRIP). W przeciwieństwie do niej zabieg nie pozostawia żadnych blizn i nie jest związany z długotrwałą i często bolesną rekonwalescencją.

W przeciwieństwie do manualnej metody FUE, technologia zautomatyzowana jest mniej inwazyjna. Tak podczas ekstrakcji, jak i implantacji wrażliwe struktury mieszków włosowych są znacznie delikatniej traktowane. Zamiast szczypiec i pęsety – do pobierania i implantacji wykorzystujemy podciśnienie. Wykorzystanie podciśnienia przy pobieraniu mieszków włosowych sprawia, że ryzyko uszkodzenia (trans-sekcji) delikatnych mieszków włosowych zniwelowane jest prawie do zera.

Efekt zabiegu jest w 100% naturalny i trwały. Umożliwia, po pełnym zagnieżdżeniu się przeszczepionych mieszków, dowolną zmianę fryzury i koloru włosów. Atutem tego rozwiązania jest krótki i nieuciążliwy okres rekonwalescencji.

Przeszczep włosów – element procesu leczenia

Przeszczep włosów nie stanowi, wbrew ogólnemu przekonaniu, formy leczenia łysienia. Przeszczep w żaden sposób nie wpływa na przyczyny postępującego łysienia i nie leczy go. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry głowy Pacjenta do przeszczepu. W Perfect Hair Clinic oferujemy wszystkie możliwe opcje przedzabiegowej terapii, aby w możliwie jak najwyższym stopniu wzmocnić obszar dawczy, co może później wydatnie pomóc w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Najczęściej skupiamy się na potylicy, aby móc przygotować się do przyszłego przeszczepu. Stosujemy terapie, które zostały wielokrotnie przebadane oraz przetestowane, o potwierdzonej klinicznie skuteczności. Jedną z głównych metod są komórki macierzyste, które wykorzystywane są coraz szerzej w medycynie regeneracyjnej.

W naszej klinice przeszczepy włosów wykonuje lekarz, specjalista w tym zakresie, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zawodzie. Zgłaszają się do nas osoby zarówno z najczęściej spotykanym problemem w postaci przerzedzonego czubka głowy, ale również będące po urazach oraz poważnych chorobach. Doceniają nas osoby nie tylko w Polsce, ale także za granicą naszego kraju – szkolimy lekarzy z całej Europy w stosowaniu technologii Automated FUE – technologii, która pozwala nam na zapewnienie optymalnej jakości całego procesu, jakim jest pobranie i implantacja włosów.

Automated FUE – technologia przyszłości

Urządzenia automatyzujące najważniejsze etapy procedury przeszczepu włosów stanowią absolutną czołówkę w skali światowej pod kątem technologicznym. W perfect Hair Clinic posiadamy najnowocześniejsze wykorzystywane obecnie urządzenia – dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować metodę przeszczepu włosów do sytuacji medycznej i oczekiwań pacjenta.

W procedurze przeszczepu włosów chodzi przede wszystkim o to, aby nie uszkodzić zespołów mieszkowych – ani podczas pobierania, ani implantacji. Jest to miejsce, w którym cebulki włosów mogą się prawidłowo rozwijać. Wcześniej wspomniani technicy bez doświadczenia medycznego korzystają z często pęsety, która negatywnie wpływa na cały mieszek włosowy. Nasze urządzenia umożliwiające przeszczep włosów wykorzystują pneumatykę, aby nie narażać mieszków włosowych na uszkodzenia. Podciśnienie wysysa zespół mieszkowy bez jakiegokolwiek uszczerbku na samej tkance. 

Technika pneumatycznego poboru graftów zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia i gwarantuje większą skuteczność niż procedury manualne. Lekarz pobiera pojedynczo mieszki włosowe, bez ryzyka liniowego bliznowacenia obszaru dawczego. Jednocześnie dokładnie je analizuje i tworzy optymalne nakłucia w miejscach, gdzie zespoły mieszkowe zostaną wszczepione. Pobrane grafty (zespoły mieszkowe) są zabezpieczone przez cały czas trwania zabiegu. W obszarze dawczym i biorczym zachowany zostaje w pełni naturalny wygląd skóry i fryzury. 

Etapy przeszczepu włosów metodą automated FUE

Transplantacja składa się z 4 etapów. Pierwszy z nich to przygotowanie obszaru potylicznego, z którego będą pobierane mieszki, oraz podanie znieczulenia. Następnie lekarz za pomocą małej, podciśnieniowej głowicy pobiera włosy. Dzięki temu, że sztanca głowicy ma 0,8-0,9 mm, nie tworzą się blizny, a cały obszar szybko się goi. Kolejno przechodzimy do przygotowania miejsca, do którego wszczepiane będą mieszki. Trzeba starannie odtworzyć indywidualne linie włosów, ponieważ to właśnie ten etap jest gwarancją satysfakcjonującego i jak najbardziej naturalnego efektu. W czwartym, ostatnim już kroku, następuje implantacja pobranych wcześniej mieszków.

Skuteczność i świetne efekty

Zabieg nie jest więc bardzo skomplikowany, nie przysparza pacjentowi bólu, a przede wszystkim ma wysoką skuteczność, ponieważ dzięki metodzie robotycznej minimalizujemy ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych. Zazwyczaj w czasie zabiegu przeszczepiamy 1000 – 2000 graftów. Pacjent nie odczuwa bólu i dyskomfortu w czasie trwania zabiegu, a rekonwalescencja przebiega bardzo szybko, w porównaniu z innymi metodami. Małe nacięcia nie pozostawiają trudno gojących się ran, na powierzchni skóry nie pojawiają się blizny.

rekonstrukcjA linii włosów metodą safer

Ekstrakcja

Mieszki włosowe pobieramy z tyłu głowy za pomocą specjalnej, podciśnieniowej głowicy, o średnicy sztancy 0,8 mm lub 0,9 mm. Dzięki temu po zabiegu nie zostają widoczne blizny, a skóra szybko się goi.

Site making (nakłucia)

Nacięcia wykonujemy bardzo wąskim, precyzyjnym skalpelem, używanym także w neurochirurgii. Zabieg jest bezbolesny i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem dla Pacjenta.

Implantacja

Korzystamy ze specjalnej, pneumatycznej głowicy, za pomocą której precyzyjnie i delikatnie umieszczamy mieszki włosowe w wykonanych chwilę wcześniej nacięciach skóry.

CZUJESZ, ŻE przeszczep włosów MOŻE ROZWIĄZAĆ TWÓJ PROBLEM?

MASZ WĄTPLIWOŚCI, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ?

ZRÓB PIERWSZY KROK W NASZĄ STRONĘ

Sprawdź, jak zacząć

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*