Brak witamin a wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów bardzo często jest pochodną nieprawidłowej diety i niedoborów żywieniowych. Niezbilansowane posiłki, ubogie w witaminy i minerały, mogą osłabiać włosy i powodować ich wypadanie.

Przyjęło się, że zdrowe włosy świadczą o dobrym stanie zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Ekstremalne, niskokaloryczne i jednorodne diety mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie, co zapewne odbije się na kondycji włosów. Niedobór składników odżywczych może wpływać zarówno na strukturę włosów, jak i na ich wzrost.

Badania naukowe wykazały również potencjalne związki między niedoborem żywieniowym a przewlekłym łysieniem telogenowym, łysieniem androgenowym, łysieniem typu żeńskiego i łysieniem plackowatym. Dostarczanie organizmowi w spożywanych potrawach antyoksydantów, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, żelaza, cynku, selenu, witamin z grupy B oraz witaminy A, E, H, D nie tyko powstrzyma wypadanie włosów, ale zdecydowanie poprawi ich wygląd i kondycję całego organizmu.

Najczęściej spotykanym powodem nadmiernego wypadania włosów, uwarunkowanego deficytem składnika pokarmowego, jest zbyt niski poziom żelaza. Problem ten szczególnie często dotyka kobiety.

leczenie łysienia

Sprawdź, jakie metody leczenia możemy ci zaproponować

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*