Dieta i zdrowe włosy. Co jeść, by wzmocnić włosy?

miska z sałatką z warzyw na zdrowe włosy

Nie od dziś wiadomo, że to jak dbamy o nasze wnętrze, odbija się na naszym wyglądzie zewnętrznym. Piękne włosy to nie tylko zasługa genów czy odpowiedniej pielęgnacji. Do ich wyglądu i kondycji w znaczny sposób przyczynia się także nasza dieta i to, co na co dzień ląduje na naszym talerzu. Warto więc poświęcić chwilę na zgłębienie wiedzy na temat szczególnie cennych składników, dzięki którym uzyskamy zdrowe i lśniące włosy.

Zima to nie najlepszy czas dla kondycji naszych włosów. Panujący za oknem mróz, śnieg i deszcz znacznie je osłabiają, sprawiając, że stają się suche i łamliwe. Wiele ludzi zmaga się także z nadmiernym elektryzowaniem się włosów, które z czasem staje się irytujące. Czy możemy temu w jakiś sposób zaradzić?

Jakie produkty wybierać?

Nasze włosy w szczególności potrzebują witamin i składników mineralnych, których nie dostarczą nam już tylko zwykłe suplementy. Znajdziemy je przede wszystkim w ciemnozielonych warzywach, które są źródłem żelaza i witamin A lub C. Warto włączyć więc do swojej diety sałatę, szpinak czy brokuły. Na naszym talerzu na stałe zagościć powinny również orzechy, które są nie tylko idealną przekąskę, ale i źródłem witaminy E czy kwasów tłuszczowych omega-3.

Prawidłową budowę włosa zapewnia gotowane mięso z kurczaka i indyka, które zawiera mnóstwo potrzebnych protein. Jednym z najczęściej polecanych produktów jest też wołowina, która dostarcza organizmowi żelaza, cynku i protein, będących naturalnym budulcem włosa. Wołowinę powinno się spożywać dwa razy w tygodniu. Na wzmocnienie i zwiększenie grubości włosów wpływają jajka, które zawierają witaminy A, D i inne z grupy B.

Ciemne pieczywo warto jeść nie tylko ze względu na smukłą sylwetkę. Pełnoziarniste produkty to bogactwo cennych składników w postaci witaminy E, witamin z grupy B, żelaza, fosforu, potasu i wapnia.

Czego unikać?

Osoby, które zmagają się z nieustającym wypadaniem włosów często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie błędy popełniają ustalając swój jadłospis. Jeśli chcemy cieszyć się bujną fryzurą, powinniśmy całkowicie zrezygnować z przetworzonej żywności, sztucznych dodatków i konserwantów.

Kondycji naszych włosów zaszkodzić mogą również sztywne gumki do włosów, grzebienie i zbyt częste rozczesywanie. Zainwestujmy w specjalistyczne kosmetyki i szczotki z delikatnym włosiem, które będą łagodniej traktować nasze włosy.

Zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów? Umów się na pierwszą konsultację z naszym specjalistą!

umów się


DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY POMÓC TWOIM WŁOSOM

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*