Łysienie plackowate jest przewlekłym, zapalnym schorzeniem skórnym. Powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i wypadanie włosów.
W przebiegu choroby tworzą się okrągłe, łyse „placki”, które stopniowo się powiększają. Łysienie plackowate może pojawić się w każdym wieku, jednak u większości pacjentów pierwszy epizod łysienia pojawia się już przed 30 rokiem życia. Choroba dotyka również dzieci.
Dokładna przyczyna łysienia plackowatego nie jest znana. Ze względu na związek z innymi chorobami autoimmunologicznymi przyjmuje się, że łysienie plackowate również do takich należy. Wypadanie włosów jest efektem nieprawidłowo funkcjonującego układu odpornościowego, który wytwarza przeciwciała atakujące mieszki włosowe. Zakłócenie procesu powstawania włosów prowadzi do ich wypadania. Łysienie plackowate może być również spowodowane czynnikami genetycznymi i długotrwałym stresem.
Pierwsze objawy łysienia plackowatego pojawiają się zazwyczaj nagle w obrębie owłosionej skóry głowy.
Wraz z postępem choroby pojawiają się kolejne ogniska wyłysienia, których średnica waha się od około 2 do 10 cm. Łysienie plackowate może również wystąpić w innych owłosionych obszarach ciała i doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia w okolicach brody, brwi, rzęs, pachwin, narządów płciowych.
Choroba ma charakter nawrotowy. Zdarza się, że włosy samoistnie odrastają.
Diagnoza łysienia plackowatego nie jest trudna, a kuracja opiera się na leczeniu miejscowym i ogólnym. Ze względu na brak określenia źródła problemu nie ma schematu leczenia skutecznego w 100%.
Terapia koncentruje się przede wszystkim na odżywianiu skóry włosów, stymulowaniu odbudowy macierzy i tworzenia nowych mieszków włosowych, by włosy szybciej odrastały.
Utrata włosów związana z łysieniem plackowatym nie jest bolesna ani upośledzająca. Powoduje jednak widoczne zmiany w wyglądzie, co wpływa na pogorszenie jakości życia i samooceny. Utrudnia normalną aktywność zawodową i społeczną, co u niektórych osób prowadzi do problemów emocjonalnych i psychologicznych
Intensywna terapia regeneracyjna i odbudowująca dla mężczyzn i kobiet, szczególnie w łysieniu telogenowym i androgenowym.
Terapia łysienia wykorzystująca synergiczne działanie leków antyandrogennych i poprawiających ukrwienie mieszków włosowych.
Terapia oparta o wykorzystanie komórek macierzystych Pacjenta. Znakomicie sprawdza się, jako zabieg przygotowujący do przeszczepu włosów.
Innowacyjna terapia zmiennym polem magnetycznym stymulująca odnowę, regenerację i odbudowę mieszków włosowych.
Podskórna implantacja włosów NIDO to odpowiedź na potrzeby osób, które pragną uzyskać natychmiastowy efekt zagęszczenia fryzury.
Laseroterapia Theradome działa biostymulująco na mieszki włosowe, hamuje wypadanie włosów i powoduje wzrost nowych, mocnych i gęstych włosów.
Kuracja fibryną bogatopłytkową w ciągu kilku/kilkunastu tygodni doprowadza do wzmocnienia włosów i wzrostu ich gęstości.
Innowacyjna metoda rewitalizacji osłabionych, przerzedzonych brwi, wykorzystująca mezenchymalne komórki macierzyste, czynniki wzrostu i fibrynę bogatopłytkowa.
Trychopigmentacja zwana również mikropigmentacją skóry głowy to zabieg kosmetyczny, daje bardzo pozytywne rezultaty estetyczne i dużą satysfakcję Pacjentom.
Trichotest analizuje 48 wariantów genetycznych przedstawiając przyczyny łysienia i rekomendacje możliwych kierunków leczenia.
Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nawrotom łupieżu, odżywia i wzmacnia włosy. Hamuje proces obumierania mieszków włosowych.
Pozytywnie wpływa na porost włosów i ogranicza ich wypadanie za sprawą iniekcji medycznego dwutlenku węgla.
Stymuluje naturalne procesy regeneracji cebulek włosowych i fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Osocze pozyskujemy w separatorze Angel System.
Hamuje wypadanie włosów i stymuluje odrastanie nowych dzięki unikalnej formule 7 peptydów i kwasu hialuronowego dla mężczyzn i kobiet.
Silnie stymuluje regenerację i odbudowę mieszków włosowych, zatrzymuje utratę włosów w łysieniu androgenowym i pobudza wzrost nowych.
Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji