Karboksyterapia – skuteczny sposób na leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów potrafi bardzo uprzykrzyć codziennie życie. Osoby, które borykają się z tym problemem, często poszukują najskuteczniejszych sposobów i terapii – wszystko jednak zależy od zaawansowania naszej przypadłości i naszych oczekiwań wobec efektów. Jedną z najpopularniejszych metod jest karboksyterapia. Pozwala ona na wzmocnienie włosów – dzięki terapii stają się one zdrowsze, grubsze i bardziej sprężyste. Na czym jednak polega wspomniana metoda?

Terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia jest metodą znaną już od lat 40-tych ubiegłego wieku. Powstała we Francji terapia, służyła przede wszystkim do leczenia ran odleżynowych i nadciśnienia. Dziś, z powodzeniem wykorzystuje się ją w leczeniu wypadania włosów. Karboksyterapia polega na wprowadzaniu nadmiaru dwutlenku węgla do naszych tkanek. To powoduje “oszukanie” ich – organizm zachowuje się, jak gdyby właśnie doznał wysiłku, przez co przyjmuje większe ilości tlenu – w efekcie, dochodzi do regeneracji skóry. Pożądanym skutkiem karboksyterapii jest neowaskularyzacja, czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu, tkanki stają się  lepiej odżywione i zrewitalizowane.

Przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzaniu kontrolowanej ilości dwutlenku węgla pod skórę głowy. Odbywa się to za pomocą specjalnego pistoletu, zakończonego bardzo cienką i delikatną końcówką. Sprzęt ten pozwala na mierzenie wszelkich istotnych parametrów, w tym objętości dwutlenku węgla, jego temperatury i przepływu. Cały proces jest w pełni bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Skutkiem karboksyterapii jest zwiększona synteza kolagenu i elastyny. Powoduje to odżywienie wrażliwych struktur mieszków włosowych, a co za tym idzie, wzmocnienie i ujędrnienie włosów. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, należy przeprowadzić odpowiednią ilość takich zabiegów – przeważnie ok. kilkanaście spotkań.

Rekonwalescencja i efekty

Karboksyterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji – ta, trwa mniej więcej 12 godzin. W jej trakcie zaleca się unikanie zbytniego przegrzania, np. w formie intensywnego wysiłku fizycznego czy pobytu w saunie. Istnieje także lista pewnych przeciwwskazań, jednak są to sporadyczne i rzadkie przypadki. Co do efektów, pacjent może spodziewać się widocznej i odczuwalnej poprawy gęstości włosów, oraz zahamowania procesu wypadania włosów.

Źródłem popularności karboksyterapii są z pewnością jej szybkie i długotrwałe efekty. To skuteczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną uporać się z problemem wypadania włosów. Decydując się na zabieg, warto postawić na najlepszych specjalistów, oraz profesjonalną aparaturę – to da nam gwarancję pełnej satysfakcji.

Dodaj komentarz