Czym jest trychopigmentacja?

Trychopigmentacja, nazywana jest także tatuażem medycznym lub mikropigmentacją owłosionej skóry głowy (w języku angielskim funkcjonuje skrót SMP – Scalp Micro Pigmentation). To zabieg polegający na symulacji widoku pełnych cebulek włosowych na skórze głowy – poprzez wprowadzenie w górną warstwę skóry niewielkich ilości barwnego pigmentu.

Możemy wyróżnić dwie typowe sytuacje, w których trychopigmentacja może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem:

1. Gdy zainteresowany pacjent zdecydował się na ogolenie głowy, jednak widoczna jest przesunięta w procesie łysienia linia włosów (zazwyczaj widoczne są duże zakola)

Trychopigmentacja pozwala znacząco poprawić wygląd – można przywrócić naturalną linię włosów sprzed lat. Uzyskany efekt jest bardzo estetyczny i trwały, mocno odmładza i poprawia wygląd.

 

(Prezentowane zdjęcia stanowią własność MW Esthetics Marek Wacławczyk i są przykładem osiąganych przez niego rezultatów).

2. Drugą typową sytuacją, gdy trychopigmentacja może dawać wyjątkowo satysfakcjonujące rezultaty, jest korekta wyglądu w przypadku występowania „rozlanego” na dużej powierzchni łysienia androgenowego typu żeńskiego. Nie mamy wtedy do czynienia ze zmianą linii włosów, lecz z dużym spadkiem gęstości włosów, mającym miejsce na stosunkowo znacznej powierzchni głowy. Istotnym problemem jest wtedy mocno prześwitująca, jasna skóra głowy. Umieszczenie małych ilości pigmentu w skórze (pomiędzy włosami) zmieni jej ogólny wygląd – pozwalając na korzystne określenie kolorystyki fryzury.

Trychopigmentacja sprawdzi się tez bardzo dobrze w sytuacjach, gdy potrzebne jest zamaskowanie blizn na skórze – na przykład po przeprowadzonych przed laty zabiegach przeszczepu włosów inwazyjną metodą paskową („STRIP”).

Warto podkreślić, że trychopigmentację można stosować bez względu na stan włosów (ich gęstość, grubość, sprężystość). Nie dotyczy to stanu skóry głowy – koniecznie musi być ona wolna od wszelkich zapaleń, łojotoku itp.

Końcowy efekt trychopigmentacji osiągany jest zazwyczaj po kilku sesjach, realizowanych co kilka tygodni. Ponieważ skóra „żyje”, utrzymanie pożądanego efektu u niektórych osób wymaga – po 2-3 latach – sesji podtrzymującej efekt.

Wszystkie zabiegi trychopigmentacji wykonuje w Perfect Hair Clinic Marek Wacławczyk (MW Esthetics).

Dodaj komentarz