Sposoby na gęste włosy – co jest najlepsze na zagęszczanie włosów?

szampon i odżywka na zagęszczanie włosów

Wbrew obiegowym opiniom piękne i gęste włosy to atrybut, o jakim marzą nie tylko kobiety. Tak naprawdę każdy z nas chce czuć się pewnie, a jednym z elementów zadowolenia z własnego wyglądu jest bujna fryzura. Nic więc dziwnego, że do naszej kliniki trafiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym zależy na szybkiej, efektywnej oraz naturalnej poprawie kondycji włosów. Jednak jaki jest najlepszy sposób na ich zagęszczenie?

Przede wszystkim należy wyraźnie stwierdzić, że w znakomitej większości przypadków potrzebne będzie jednoczesne działanie w dwóch obszarach:

  • ograniczenia (lub całkowitego usunięcia) wpływu PRZYCZYN wypadania włosów,
  • odwrócenia estetycznych konsekwencji dotychczasowego procesu wypadania włosów.

Aby osiągać pozytywne rezultaty w pierwszym obszarze będziemy działać wykorzystując środki farmakologiczne, właściwą suplementację, naświetlania laserowe LLLT, karboksyterapię czy wreszcie mezoterapię PRP lub preparatem peptydowym (dr Cyj).

W drugim obszarze pożądane rezultaty zapewnić mogą nam interwencje chirurgiczne: przeszczep włosów SAFER lub implantacja sztucznych włosów NIDO.

Przeszczep włosów SAFER

Przeszczep włosów to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu. Przeszczep mieszków włosowych z obszaru potylicznego głowy pozwala na osiągnięcie istotnej zmiany linii włosów: tak w obszarze zakoli, jak i tonsury. Do niedawna najczęściej stosowana była metoda paskowa (tzw. STRIP), Ze względu jednak na swoje istotne wady, dziś ustępuje mniej inwazyjnej metodzie FUE, polegającej na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych.

W Perfect Hair Clinic wykorzystujemy jedną z odmian metody FUE, w ramach której prace operatora wspiera pneumatyczne urządzenie SAFER (w USA znane jako NeoGraft). Przeszczep włosów metodą SAFER nie pozostawia blizn, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Pacjent może liczyć na w 100% naturalny oraz trwały efekt. Ta metoda skierowana jest tak do kobiet jak i do mężczyzn. Najczęstszą kwalifikacją do zabiegu jest łysienie androgenowe.

Implanty włosów NIDO

Jeśli z jakiegoś powodu przeprowadzenie przeszczepu SAFER jest niemożliwe, zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z implantacji włosów NIDO. To najnowsze osiągnięcie medycyny pozwala cieszyć się pięknym i natychmiastowym efektem. Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę głowy wykonanych z materiałów biokompatybilnych implantów włosów NIDO.

Ryzyko reakcji alergicznej jest znikome, jednak przed przystąpieniem do implantacji wykonujemy próbę alergologiczną. Dużą zaletą tej metody jest to, że liczbę wszczepionych włosów ograniczają wyłącznie potrzeby pacjenta. Można implantować wszystkie podczas jednego zabiegu, a można też rozłożyć zabieg w czasie na kilka sesji. Okres rekonwalescencji jest krótki, trwa do 2 dni.

Mezoterapia preparatem peptydowym dr Cyj

Jedną z nieinwazyjnych metod hamowania i odwracania skutków łysienia androgenowego jest igłowa mezoterapia dr Cyj. Preparat oparty jest o skojarzone działanie siedmiu, specjalnie dobranych peptydów (białek) i kwasu hialuronowego. Wielokrotne badania kliniczne dowiodły wysokiej skuteczności kuracji polegającej na czterokrotnej aplikacji preparatu (4 zabiegi co dwa tygodnie). Średnio uzyskuje się około 20% wzrostu gęstości włosów.

Mezoterapia PRP

Kolejną stosowaną w Perfect Hair Clinic nieinwazyjną terapią hamującą i odwracającą skutki łysienia androgenowego jest mezoterapia Platelet Rich Plasma (PRP).

Zabieg PRP przynosi pożądane rezultatu już po jednokrotnym wykonaniu. Zazwyczaj jednak wzmacnia się jego pozytywne skutki wykonując kolejne dwa lub trzy zabiegi w kilkutygodniowych odstępach.
Warto wspomnieć, że często – z bardzo pozytywnymi rezultatami – łączy się w czasie zabiegi PRP i przeszczep włosów (PRP ułatwia proces gojenia się i „zagnieżdżania się” przeszczepionych mieszków włosowych).

Karboksyterapia

Nad efektem zagęszczenia włosów możemy pracować także bez przeszczepów. W naszej klinice wykonujemy na przykład karboksyterapię. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę czystego, medycznego dwutlenku węgla. Seria takich zabiegów pozwala skutecznie odżywić i zrewitalizować skórę głowy, a co za tym idzie również włosy.

Po karboksyterapii tkanki stają się odżywione, wypadanie włosów zostaje zahamowane, a stymuluje się wzrost nowych. Włosy stają się również gęstsze, zdrowsze oraz odżywione. Karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami, uzyskując synergiczne, wzmocnione efekty.

Zagęszczanie włosów w Perfect Hair Clinic w Katowicach

Pamiętaj, że najlepszą metodę leczenia dobierze dla Ciebie specjalista. Skontaktuj się z nami, doradzimy, które zabiegi będą optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie.

umów się


DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY POMÓC TWOIM WŁOSOM

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*