Kim jest trycholog?

blondynka z rozczochranymi włosami

Wielu naszych Pacjentów, przed swoją pierwszą wizytą, nie wie, kim jest trycholog. Kim jest trycholog? Czym się zajmuje? Kiedy należy się do niego udać? Dlaczego lepiej poradzi sobie z włosami niż dermatolog?

Trycholog to specjalista od włosów i skóry głowy, zwłaszcza nadmiernego wypadania włosów, łysienia i wszelkich schorzeń. Nie zajmuje się leczeniem innych części ciała, dlatego ma bardzo dużą wiedzę na temat zmian na skórze głowy, stanu cebulek włosów, kondycji kosmyków i wszelkiego rodzaju schorzeń, dotyczących głowy, takich jak łysienie, łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczyca. W przeciwieństwie do dermatologa, czyli lekarza, który leczy problemy ze skórą, trycholog ma węższe pole działania – ogranicza się do skóry głowy oraz miejsc, na których rosną włosy – co pozwala mu dobrze wyspecjalizować się w swojej dziedzinie. Oznacza to, że jeśli borykasz się z problemem nadmiernego wypadania włosów, powinieneś w pierwszej kolejności odwiedzić właśnie gabinet trychologa.

Wizyta u trychologa

Wizyta u trychologa pozwoli na dobór odpowiednich kroków w celu całkowitego wyleczeniazatrzymania procesu wypadania włosów czy też osiągnięcia zadowalającego efektu estetycznego. Podczas konsultacji diagnostycznej trycholog ustala przyczynę problemu, a następnie definiuje indywidualną ścieżkę terapeutyczną Pacjenta, uwzględniając sposoby codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

W profesjonalnym gabinecie trychologicznym pierwsza konsultacja to obszerny wywiad na temat Pacjenta oraz jego historii, a także badanie stanu skóry głowy z wykorzystaniem mikrokamery trychologicznej. Tego typu spotkanie z trychologiem pozwala mu na poznanie problemów Pacjenta, postawienie wstępnej diagnozy, skierowanie na dalsze badania oraz dobór specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji, ukierunkowany na konkretny problem, z którym boryka się Pacjent.

Pierwsza wizyta w Perfect Hair Clinic trwa około półtorej godziny i składa się z obszernego wywiadu, badania diagnostycznego i konsultacji. Dzięki temu nasi Pacjenci mają pewność, że nasz specjalista dokładnie pozna jego przypadek i poświęci mu tyle czasu, ile jest to konieczne, by postawić trafną diagnozę oraz finalnie doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Końcowym etapem pierwszego spotkania jest opracowanie indywidualnej ścieżki terapeutycznej i kolejnych kroków postępowania.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Mało kto odwiedza gabinet trychologiczny prewencyjnie, jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek problemy, a systematyczne monitorowanie stanu zdrowia na pewno nie zaszkodzi. Najczęściej jednak pierwsza wizyta u trychologa ma miejsce wówczas, gdy na skórze naszej głowy zaobserwujemy niepokojące sygnały, takie jak łupież, zaczerwienienia czy nadmierne, nagłe wypadanie włosów. Powodem do wizyty u trychologa mogą być także dolegliwości, takie jak swędzenie skóry głowy, uczucie ściągnięcia skóry czy nadmierne przetłuszczanie włosów.


DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY POMÓC TWOIM WŁOSOM

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*