Czy przeszczep włosów jesienią ma sens?

Przeszczep włosów jesienią

Jeśli podjąłeś już decyzję o przeszczepie włosów, prawdopodobnie zastanawiasz się już, kiedy dokładnie operacja powinna się odbyć. To dobrze, ponieważ bardzo ważne jest, aby dopasować dokładnie Twoje preferencje i obiektywne uwarunkowania związane z konkretną porą roku.

Zasadniczo przeszczep włosów można wykonać o każdej porze roku – w końcu każda pora roku ma swoje zalety i wady, jeśli chodzi o procedurę medyczną.

Optymalna pora roku do wykonania transplantacji włosów będzie – między innymi – zależeć od Twoich planów urlopowych, Twoich aktywności sportowych (narty, motocykle, pływanie, itp.), planowanych imprez towarzyskich (wesela) i wielu innych, w pełni indywidualnych uwarunkowań.

Poniżej omówimy kilka czynników obiektywnych, sprawiających, że jesień jest okresem korzystnym do wykonania przeszczepu włosów.

Korzyści z przeszczepu włosów jesienią

Optymalne warunki klimatyczne

Przede wszystkim ważne jest, aby zająć się pogodą w różnych porach roku. Jesienią pogoda jest szczególnie korzystna dla przeszczepu włosów. Powodem tego są umiarkowane temperatury. Ponieważ nie są one tak wysokie jak latem, mniej się pocisz, Nie musisz używać silnego kremu przeciwsłonecznego na skórę.

Temperatura nie jest również tak niska jak zimą, więc nie potrzebujesz czapki, aby chronić się przed zimnem. Oznacza to, że głowa jest odkryta, a rany mogą się szybciej i lepiej goić.

Gotowość na sezon zimowy

Kolejną zaletą przeszczepu włosów jesienią jest gotowość na zimę i święta. Zimą możesz ponownie nosić wełnianą czapkę lub kask na nartach, ponieważ do tego czasu włosy odrosną. Ponadto możesz w pełni cieszyć się okresem świątecznym – przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem Twój wygląd znów będzie w pełni akceptowalny społecznie i będziesz mógł pokazać się z najlepszej strony.

Brak sezonu wakacyjnego

Jesień jest również idealna, ponieważ sezon wakacyjny i wszystkie najważniejsze letnie wydarzenia już się skończyły. Oznacza to, że w codziennym życiu panuje większy spokój, ponieważ większość ludzi jest naturalnie bardziej aktywna latem. Możesz więc zrelaksować się w zaciszu swojego salonu po operacji i zrobić to łatwo, bez wyrzutów sumienia i niczego nie tracąc. Kolejną zaletą tej pory roku jest to, że pracownicy klinik również wracają z wakacji, a zatem mają więcej możliwości na miejscu. Dlaczego więc nie wykorzystać tego czasu z korzyścią dla siebie?

Pełne włosy już następnej wiosny

Oczywiście całkowity odrost włosów zajmuje trochę czasu. Dlatego należy naprawdę zaplanować czas przeszczepu włosów z wyprzedzeniem, aby pełna głowa włosów powróciła w pożądanym momencie. Jeśli przeszczepisz włosy jesienią, będziesz mieć pełną głowę włosów późną wiosną. Nie musisz martwić się o żadne ograniczenia po przeszczepie włosów i możesz w pełni cieszyć się nadchodzącym latem! Tak!

Jeśli myślisz o przeszczepie włosów, potrzebujesz nie tylko odpowiedniego sezonu, ale także kompetentnego i godnego zaufania partnera. 

Perfect Hair Clinic od wielu lat oferuje wykonanie zabiegu przeszczepu włosów. Możesz skorzystać z kompetentnej diagnozy, kompleksowej analizy stanu włosów przeprowadzonej przez nasz wyspecjalizowany personel. Na tej podstawie zostanie stworzony Twój indywidualny plan leczenia, zapewniający najlepszy rezultat estetyczny.

Zmagasz się z wzmożonym wypadaniem włosów? Umów się na konsultację do trychologa jeszcze dziś!

umów się


DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY POMÓC TWOIM WŁOSOM

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

Pierwsza konsultacja

Wypełnij formularz, aby zarezerwować termin konsultacji

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*