Peptydowa terapia włosów – DR.CYJ Hair Filler

Od kilkunastu miesięcy przebojem na rynku mezoterapii w terapiach wypadania włosów jest preparat Dr Cyj. Warto bliżej przedstawić cztery czynniki, które czynią go wyjątkowym.

1. Unikalny, bardzo bogaty skład preparatu

W skład preparatu dr Cyj wchodzi aż siedem peptydów biomimetycznych. Czym są peptydy biomimetyczne? Peptydy to połączone złożonymi wiązaniami białka, o szerokim i zróżnicowanym działaniu. W kosmetyce i medycynie estetycznej wykorzystywane są przede wszystkim te, które aktywizują i wspomagają procesy odnowy i odbudowy komórek.

Peptydy biomimetyczne są laboratoryjnie syntezowanymi peptydami, które wiernie odtwarzają budowę i skład peptydów naturalnie występujących w organizmie. Dzięki syntezie laboratoryjnej są absolutnie czyste chemicznie i biologicznie, zachowują stabilność i nie wywołują alergii.

Dzięki dokładnie rozpoznanym działaniu poszczególnych peptydów, możemy precyzyjnie oddziaływać na źródła problemu wypadania włosów: Oligopeptyd-71 przywraca pigmentacje włosów, Oligopeptyd-54 blokuje negatywny wpływ DHT, a Dekapeptyd-18 i -28 pobudzają komórki macierzyste mieszka włosowego do pracy.

2. Przedłużony czas uwalniania aktywnych składników

Preparat wykorzystuje unikalną technologię usieciowanego kwasu hialuronowego (do tej pory wykorzystywaną w preparatach do rewitalizacji skóry twarzy). Dzięki temu, aktywne składniki preparatu (7 peptydów biomimetycznych) uwalniane są w skórze przez znacznie dłuższy niż zazwyczaj czas. W przypadku aplikacji typowego preparatu do mezoterapii, składniki aktywne działają w skórze przez około 48 godzin. Dla preparatu Dr Cyj – czas ten wydłużony został aż do ponad 14 dni. Powtarzając zabieg – zgodnie z zaleceniami producenta – co dwa tygodnie, prowadzimy więc do sytuacji, w której stężenie uwalnianych czynników aktywnych cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, zapewniając maksymalną efektywność prowadzonej terapii.

3. Unikalny know how

Producentem preparatu Dr Cyj jest koreańska firma CAREGEN, prawdziwy gigant i światowy lider w produkcji peptydów biomimetycznych (posiadane 122 patenty, 407 peptydów w produkcji). Firma powstała w roku 2001, obecnie zatrudnia 122 wysoce wykwalifikowanych pracowników. Unikalny know how firmy pozwala jej na oferowanie kilku linii produktowych, opartych właśnie o syntetyzowane peptydy biomimetyczne (Dermaheal, Dr Cyj, Renokin, Revofil).

4. Udowodniona skuteczność

Badania kliniczne potwierdzają, że przeprowadzona pełna kuracja (4 zabiegi wykonane w odstępach dwutygodniowych) prowadzi do pozytywnych zmian tak w zakresie gęstości włosów, jak i ich grubości. Wartości liczbowe różnią się indywidualnie, średnio notuje się około 20% wzrost gęstości włosów oraz kilkunastoprocentowy przyrost ich grubości. Działanie preparatu gwałtownie zmniejsza także liczbę wypadających codziennie włosów – większość pacjentów zauważa ten efekt już po kilkunastu dniach.

Do skorzystania z zabiegu zapraszamy wszystkich, którzy maja problem z nadmiernie wypadającymi włosami – bez względu na wiek i płeć. Kurację szczególnie powinny rozważyć te osoby, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się przeszczepowi włosów.

Kuracja trwa niecałe dwa miesiące: realizowane są cztery sesje w odstępach co 14 dni (dotrzymanie tej systematyczności jest dość ważne!). Sam zabieg trwa kilkanaście minut, nie jest bolesny i nie pozostawia jakichkolwiek widocznych śladów (natychmiast po zabiegu można powrócić do swoich codziennych zajęć).

Koszt pełnej terapii (4 sesje) to 3000 złotych.

Dodaj komentarz