Na czym polega przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów wiąże się z poszczególnymi etapami: przygotowania obszaru dawczego oraz biorczego, pobrania włosów, a następnie – wszczepieniu włosów. Wszystkie te fazy przedstawimy po kolei i sprecyzujemy, w jaki sposób następuje implantacja włosów na obszary, gdzie jest ich mniej lub nie występują w ogóle z różnych powodów. Warto od razu dodać, że metoda przeszczepu włosów, jaką się posługujemy nie ma nic wspólnego z bólem i długotrwałymi bliznami.

Technologia SAFER (NeoGraft), bo to o niej mowa, zapewnia widoczne rezultaty u pacjentów, którzy poddali się zabiegom z jej wykorzystaniem. Charakteryzuje się tym, że nie pozostawia śladu po operacji i tym samym zapewnia krótki okres rekonwalescencji. Przejdźmy zatem do poszczególnych faz przeszczepu włosów.

Przeszczep – co musisz wiedzieć?

Najważniejszą rzeczą, jaką muszą uświadomić sobie nasi pacjenci, jest to, że przeszczep nie usuwa przyczyny łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Przeszczep gwarantuje jednak świetny efekt estetyczny: wypełnia miejsca, w których włosy wypadły i po upływie kilku miesięcy, gdy włosy odrosną – przynosi pożądany efekt.

Powstrzymanie wypadania włosów wiąże się z odpowiednią kuracją i wyeliminowaniem problemu, który je powoduje. Dlatego właśnie wszelkie zabiegi dobierane są indywidualnie podczas konsultacji trychologicznej. To właśnie trycholog bada skórę objętą problemem i decyduje, jaka ścieżka terapeutyczna będzie najlepsza i która przyniesie oczekiwane rezultaty. Przeszczep włosów w technologii SAFER jest więc finalnym etapem “walki” z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.

Fazy przeszczepu

W fazie pierwszej przygotowujemy obszar, z którego będą pobierane mieszki włosowe. W tym celu golimy włosy do ok. 1 mm., a następnie podajemy znieczulenie miejscowe – w obszarze potylicznym głowy. W fazie drugiej pobieramy mieszki włosowe przy pomocy podciśnieniowej głowicy. Co ważne, stanca, której używamy jest bardzo mała – o średnicy 0,8 mm lub 0,9 mm – dlatego mikroranki po zabiegu szybko się boją i nie pozostawiają blizn.

Następnie – w fazie trzeciej, przygotowujemy obszar biorczy. W tym celu wykonywane są malutkie nacięcia na skórze. Jest to najważniejszy moment, ponieważ kąt wykonanych cięć ma kluczowe znaczenie dla późniejszego wyglądu pacjenta – to jak włosy będę się układały czy miejsce, gdzie będzie się znajdowała graniczna linia włosów.

Ostatnia faza to właśnie implantacja mieszka włosowego w odpowiednie miejsce. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego, innowacyjnego urządzenia SAFER. Urządzenie to wyposażone jest w zaawansowaną, pneumatyczną głowicę, dzięki której możliwe jest delikatne umieszczenie mieszka w wykonanych w trzeciej fazie nacięciach skóry.

Bezpieczeństwo

To, co daje przewagę przeszczepom w technologii SAFER nad innymi dostępnymi na rynku, to fakt, że pacjent szybko wraca do swoich codziennych aktywności (po 2 – 3 dniach), zaś efekty zabiegu widoczne są po kilku miesiącach i utrzymują się przez długie lata. Oprócz tego, w porównaniu z metodami paskowymi, przeszczep z wykorzystaniem metody SAFER jest dużo mniej inwazyjny, a sam efekt końcowy – w pełni naturalny. 

Dzięki przeszczepianiu tkanek własnych, czyli w pełni biozgodnych mieszków włosowych (a nie wszczepianiu sztucznych), minimalizuje się ryzyko odrzutu praktycznie do zera. Poza tym, niezwykłe systemy zastosowane w urządzeniu SAFER (między innymi ekstrakcja za pomocą podciśnienia) przy współpracy z najbardziej doświadczonymi lekarzami, którzy wykonują zabiegi w Perfect Hair Clinic, zmniejszają także ryzyko uszkodzenia przeszczepianych mieszków włosowych.

Żadna inna technologia nie pozwala tak sprawnie pobrać i wszczepić jednego mieszka włosowego jak SAFER, co ma szczególne znaczenie w przypadku pacjentów borykających się ze słabymi i zniszczonymi cebulkami.

Dodaj komentarz