Leczenie wypadania włosów u kobiet

Każdego dnia tracimy około 100 włosów – wydaje się dużo? Spokojnie – na ich miejscu wyrastają nowe, równie silne jednostki. Trudno jednak o spokój, gdy coraz mniej włosów na głowie, za to widać je wszędzie wokół: na ubraniu, szczotce, na podłodze w łazience. Co zrobić, kiedy na głowie zaczynają pojawiać się prześwity?

Po pierwsze: bez paniki!

Według badań przeprowadzonych przez markę Nivea w 2012 roku, aż 66% kobiet w wieku 15-60 lat skarży się na wypadanie włosów! Dlaczego tak się dzieje? Bardzo często same jesteśmy winne takiemu stanowi rzeczy. Nieodpowiednia dieta, stres, częste farbowanie włosów, ich suszenie czy też prostowanie… Nasz organizm pozbawiony jest witamin, a nasze włosy stają się cieńsze i zniszczone, nic więc dziwnego, że reakcją skóry głowy jest pozbycie się tych kosmyków, które stały się słabsze.

W większości tych przypadków możemy sami sobie poradzić, wyrównując poziom witamin w naszym ciele, używając naturalnych preparatów do skóry głowy czy też robiąc sobie przerwę od codziennego używania suszarki czy lokówki.

Ratunku, pomocy! Nic mi nie pomaga!

Utrata włosów u kobiet ma zazwyczaj silne podłoże genetyczne, które może być dziedziczone ze strony matki lub ojca. Nieleczone, przewlekłe wypadanie włosów powoduje łysienie i nieodwracalną utratę włosów, ale prawidłowa diagnoza i szybkie działanie przynoszą poprawę w krótkim czasie.

Skuteczne działanie powinno odbywać się w dwóch kierunkach: wewnętrznym (ustalenie przyczyny i zmiana diety) oraz zewnętrznym (właściwa pielęgnacja). W takich przypadkach z pewnością powinniśmy się udać do dermatologa oraz trychologa. Są to wysoce wyspecjalizowani lekarze, którzy dokładnie obejrzą skórę Twojej głowy, skierują na badania krwi i po uzyskaniu wszystkich potrzebnych wyników zastosują specjalistyczne leczenie.

Leczenie wypadania włosów

Z pomocą w leczeniu nadmiernego wypadania włosów przychodzi trychologia oraz medycyna estetyczna. Szereg nowoczesnych zabiegów pozwala całkowicie pozbyć się lub w znaczący sposób wyeliminować wstydliwy problem. Jeśli jednak to nie wystarcza, a Pacjentce zależy, by uzyskać świetny efekt estetyczny, rozwiązaniem może być przeszczep włosów metodą SAFER lub wszczepienie pod skórę głowy implantów włosów NIDO.

Dodaj komentarz