Kim jest trycholog?

Wielu naszych Pacjentów, przed swoją pierwszą wizytą, nie wie, kim jest trycholog. Kim jest trycholog? Czym się zajmuje? Kiedy należy się do niego udać? Dlaczego lepiej poradzi sobie z włosami niż dermatolog?

Trycholog to specjalista od włosów i skóry głowy, zwłaszcza nadmiernego wypadania włosów, łysienia i wszelkich schorzeń. Nie zajmuje się leczeniem innych części ciała, dlatego ma bardzo dużą wiedzę na temat zmian na skórze głowy, stanu cebulek włosów, kondycji kosmyków i wszelkiego rodzaju schorzeń, dotyczących głowy, takich jak łysienie, łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczyca. W przeciwieństwie do dermatologa, czyli lekarza, który leczy problemy ze skórą, trycholog ma węższe pole działania – ogranicza się do skóry głowy oraz miejsc, na których rosną włosy – co pozwala mu dobrze wyspecjalizować się w swojej dziedzinie. Oznacza to, że jeśli borykasz się z problemem nadmiernego wypadania włosów, powinieneś w pierwszej kolejności odwiedzić właśnie gabinet trychologa.

Wizyta u trychologa

Wizyta u trychologa pozwoli na dobór odpowiednich kroków w celu całkowitego wyleczenia, zatrzymania procesu wypadania włosów czy też osiągnięcia zadowalającego efektu estetycznego. Podczas konsultacji diagnostycznej trycholog ustala przyczynę problemu, a następnie definiuje indywidualną ścieżkę terapeutyczną Pacjenta, uwzględniając sposoby codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

W profesjonalnym gabinecie trychologicznym pierwsza konsultacja to obszerny wywiad na temat Pacjenta oraz jego historii, a także badanie stanu skóry głowy z wykorzystaniem mikrokamery trychologicznej. Tego typu spotkanie z trychologiem pozwala mu na poznanie problemów Pacjenta, postawienie wstępnej diagnozy, skierowanie na dalsze badania oraz dobór specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji, ukierunkowany na konkretny problem, z którym boryka się Pacjent.

Pierwsza wizyta w Perfect Hair Clinic trwa około półtorej godziny i składa się z obszernego wywiadu, badania diagnostycznego i konsultacji. Dzięki temu nasi Pacjenci mają pewność, że nasz specjalista dokładnie pozna jego przypadek i poświęci mu tyle czasu, ile jest to konieczne, by postawić trafną diagnozę oraz finalnie doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Końcowym etapem pierwszego spotkania jest opracowanie indywidualnej ścieżki terapeutycznej i kolejnych kroków postępowania.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Mało kto odwiedza gabinet trychologiczny prewencyjnie, jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek problemy, a systematyczne monitorowanie stanu zdrowia na pewno nie zaszkodzi. Najczęściej jednak pierwsza wizyta u trychologa ma miejsce wówczas, gdy na skórze naszej głowy zaobserwujemy niepokojące sygnały, takie jak łupież, zaczerwienienia czy nadmierne, nagłe wypadanie włosów. Powodem do wizyty u trychologa mogą być także dolegliwości, takie jak swędzenie skóry głowy, uczucie ściągnięcia skóry czy nadmierne przetłuszczanie włosów.

Dodaj komentarz