Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest innowacyjnym zabiegiem wymagającym nie tylko dużej wiedzy i odpowiednich kwalifikacji personelu, ale również dobrych warunków będących gwarantem wygody Pacjenta. Transplantacja daje naturalny efekt, dzięki czemu wyraźnie podnosi się samoocena oraz komfort życia. Jednym z pierwszych pytań, jakie pojawia się w rozmowie na temat przeszczepu, jest jego koszt. Poniżej odpowiadamy, od czego zależy cena zabiegu.

Na początku warto wspomnieć, że przeszczepy włosów przeprowadzane są zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, gdyż problem wypadania włosów może dotyczyć obu tych grup.Zazwyczaj do kliniki trafiają Pacjenci w wieku 25-48 lat, dotknięci łysieniem androgenowym, choć nie jest to jedyna kwalifikacja do zabiegu. Każdą dolegliwość można skonsultować indywidualnie ze specjalistą i dobrać odpowiedni plan leczenia. Nie zawsze optymalnym rozwiązaniem będzie przeszczep!

Przeszczep włosów SAFER

W naszej klinice przeszczepu włosów dokonujemy zaawansowaną technologicznie i mało inwazyjną metodą SAFER. Nie wiąże się ona z długotrwałą rekonwalescencją nie pozostawia żadnych blizn. Metoda SAFER minimalizuje ryzyko zniszczenia graftów podczas dokonywania transplantacji.

Koszt zabiegu uzależniony jest od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Jeden graft (jednostka oznaczająca przeszczepiany mieszek) kosztuje 12 złotych.

Ile graftów będzie przeszczepianych?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz tego, ile mieszków można bezpiecznie pobrać z obszaru potylicznego. Właśnie dlatego koszt transplantacji musi być wyceniany indywidualnie. Zazwyczaj podczas jednej sesji przeszczepianych jest od 800 do 1400 mieszków włosowych. Po kilku miesiącach – czyli po całkowitym zagojeniu się malutkich ranek w obszarze potylicznym, a przede wszystkim po pełnym zagnieżdżeniu się mieszków włosowych w miejscach docelowych przeszczepu – zabieg można bezpiecznie powtórzyć.

Warto pamiętać, że przed zabiegiem należy wykonać komplet badań: morfologię, układ krzepnięcia krwi, HBS, CV, HIV, ogólne badanie moczu oraz poziom cukru we krwi. Dopiero na tej podstawie oraz biorąc pod uwagę wywiad, lekarz kwalifikuje Pacjenta do przeszczepu.

Dodaj komentarz